BSC Wallet'a BNB Göndermek - Binance Smart Chain Cüzdanına BNB Göndermek

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere bu başlıkta Binance adresinizden BSC cüzdanınıza (Binance Smart Chain Wallet) nasıl BNB göndereceğinizi anlatacağım. 

Eğer hala Binance Chain Wallet oluşturmadıysanız linkteki adımları takip ederek oluşturabilirsiniz: Binance Chain Wallet Oluşturmak.

Binance Chain Wallet'ımız hazırsa aşağıda kırmızı okla gösterilen "Al" butonuna tıklıyoruz. (İngilizce kullanıyorsanız Receive olarak görünür)Al butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran karşımıza gelecek, buradan da "Address or QR Code" kısmına tıklıyoruz. 


Karşımıza bizim cüzdanımızın bulunduğu ağın ismi, bu cüzdanın adresi ve karekodu çıkıyor. 

1 numaralı kısım ağımızın ismi, bu bize lazım olacak çünkü coin gönderirken ağ bilgisini seçip cüzdan adresini gireceğiz. Biz işlemimizi Binance Smart Chain (BSC) Ağı üzerinden yapacağız.

Alttaki de cüzdanımızın adresidir, onu da 2 numaralı kısma tıklayarak kopyalıyoruz. 

(burada üstten ağı değiştirirseniz cüzdan adresiniz de değişecektir, lütfen BSC ağının seçili olduğundan emin olun yoksa yanlış yere yanlış ağ üzerinden gönderim yapmaya çalışırsınız, para sizin cüzdanınıza geçmez!)
Bundan sonraki kısımda Binance üzerinden bu adrese BNB atacağız. Binance hesabımıza giriyoruz ve sağ üst köşedeki hesap detaylarımız kısmına tıklıyoruz.
Karşımıza aşağıda gördüğünüz hesap detayları sayfamız çıkacak, burada "Withdraw" butonuna tıklıyoruz. 

Türkçe kullanıyorsanız burada yatır-çek butonlarından "Çek" butonuna basmanız gerekiyor.
Çek butonuna bastıktan sonra karşımıza aşağıdaki sayfa gelecek. Biz BSC cüzdanımıza BNB göndereceğimiz için, buradan Crypto kısmına geçiyoruz. Aşağıda kripto kısmına geçmek için tıklamamız gereken butonu okla gösterdim.


Burada kripto kısmına tıkladıktan sonra bizi aşağıdaki ekran karşılayacak. 


Burada 3 farklı kısım var, bunlar kripto para göndereceğimiz hesabın bilgilerini yazdığımız kısımlar.

1-> Buradan kripto para birimini seçiyoruz, biz BNB göndereceğiz o yüzden BNB seçtim.
2-> İkinci kısıma yukarıda karekodlu ekran görüntüsünde 2 numaralı okla gösterdiğimiz cüzdan adresini yapıştırıyoruz. (Bizim için BSC cüzdan adresi)
3-> Cüzdan adresini doğru yapıştırdıysak BSC ağı otomatik olarak seçilecektir. Gelmezse kendiniz BSC ağı olarak seçebilirsiniz.

En son göndermek istediğimiz BNB veya coinin miktarını yazıp tamamla butonuna basıp parayı BSC cüzdanımıza gönderiyoruz.

Eğer bir adımda hata yapmadıysanız, BSC ağındaki yoğunluğa göre 5-20 dakika arasında coin BSC cüzdanınıza geçecektir. 

BNB cüzdanınıza geçtiğinde aşağıdaki görseldeki okla gösterilen kısımdan BNB tutarınızı görebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Merhabalar binanceden trust wallete smart chaine bsc yerine yanlışlıkla bnb gönderdim para ortadan kayboldu geçmedi bütün para yok oldu bunu düzeltmenin bir yolu var mı yardım ederseniz çok sevinirim lütfen

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Binance Global Hesabı Nasıl Açılır?

Binance Smart Chain Cüzdanı Oluşturmak - BSC Wallet Nasıl Oluşturulur?